New Orleans
Ne 6.3.Pearlington Boat Launch (Mississippi) - New Orleans - Rutherford Beach (Louisiana)
Ráno je opět teplo, vlhko a po čase i slunečno. Po snídani se jdu trochu projít po okolních ulicích. Ty zvláštní domy na “kuřích nožkách”, které jsem v noci považovala za nějaké opravny lodí, jsou normální domy k bydlení.
Ranní cestu do New Orleans považuji za nejhezčí část dne. I když už ráno bylo jasné, že snídani si ve městě nedáme, těšila jsem se krásné město evropského stylu a na kávu se zákuskem. Cesta vedla krajem řek a mokřadů a měla takovou zvláštní atmosféru.
Příjezdem na předměstí New Orleans se vše změnilo. Předměstí vypadala jinak než jsme byli zvyklí doposud. Domy byly ve špatném stavu, oplocené a všude se válely odpadky.
Dojeli jsme na krásně upravené parkovistě u budovy turistických informací. Zaplatili jsme 10 dolarů za 10 hodin parkování (nešlo si vybrat kratší dobu), sbalili do batůžku to nejnutnější a došli si na informace pro mapu. Parkovistě bylo čisté, budova zvenku i zevnitř nablýskaná, pracovnice moc milé.
Zamířili jsme k francouzské čtvrti, která byla prakticky přes ulici. Náš knižní průvodce říkal, že jestli máme v městě něco navštívit, tak to je právě tahle oblast. Nikam jinam jsme ani z časových důvodů jít nechtěli.
Teď moc nevím, jak to napsat,ale byl to pro nás trochu šok. Hlavně dětem se tam z počátku vůbec nelíbilo (řečeno politicky korektně). Domy krásné, barevně omítnuté i obložené režným zdivem, s balkovy se zdobeným litinovým zábradlím. Jenže všechny obchody i další podniky působily zvláštně, tak trochu temně. Na ulicích nebylo zrovna čisto a sem tam se tam válel nějaký ten bezdomovec. Prošli jsme napříč čtvrtí až k řece Misssissippi (blátivě hnědá řeka), od mola právě odrážel kolesový parník, a pak se pokračovali na náměstí u kostela sv. Ludvíka.
Na rohu u kostela jsme zapadli do restaurace (ostraze se zlatými horní jedničksmi i dvojkami jsme se museli prokázat očkovacími certifikáty) a děti se konečně začaly cítit bezpečně. Objednali jsme si jako typičtí turisté místní speciality - fazole s rýží a něco pak s krevetami. Kuba si dal hamburger a Joli zatoužila po sladkém dezertu nazvaném “Mississippi mud pie”.
Jídlo nás příjemně naladilo. Okukovali jsme věstkyně budoucnosti i obrazy místních umělců, užili si show pouličního umělce. Pak už toho na nás bylo dost. Zamířili jsme do infocentra na kafe a pak už rychle pryč z města. Pro děti to byl velmi silný zážitek.
Dálnice z města vedla z části po mostech nad mokřady. Zahlídla jsem z okénka množství bílých volavek a dokonce i dva aligátory na mělčině.
Večer jsme dojeli na opěvované místo pro nezávislé kempování - pláž Rutherford beach.